Winter Remix kutsid kasvamas

28.02.21

Kolmas nädal on läinud taas megaruttu! Kui eelmisel nädalal olid kutsid alles pead tõstmas, siis nüüd on jalad alla saadud juba ning avastamist hulgem. Ilze on kutsidele kenasti tennispalle pessa vedanud, küll pigem eesmärgiga need ise möödaminnes karvutuks rappida :). Õe-venna omavahel mängimisele lisaks on veidi proovitud käppa ka Fiiga mängimisel.

Kolmenädala sünna puhuks said kutsikaid ka külalisi – oma toas võeti ükshaaval mõned tuttavad vastu :). Aga pühapäevast alates on kutsidel uus ja uhke elu – valge lippaed ja oma maja, iga koera unistus! Igal juhul on noored koerad väga tublid olnud kenasti kempsu kasutama ja tüübid orienteeruvad oma uues aedikus hästi.

Kutsikate kaalutõus on olnud märgatav, mõlema kaalunumber läheneb 800 grammile. Kuna salenemiskuuri pole veel ette näha, siis alustati veidi ka tutvumist päris toiduga ja hakklihaampsud kadus nagu mutiauku. Mõlemad kutsid olid tõeliselt ahned oma esimest tahket toitu sööma, eks uuel nädalal jälle uued maitsed 🙂

21.02.21

Kutsid on saanud kahe nädalasteks – nii ruttu läheb ikka see titeaeg kutsikatel! Öösel magavad kutsikad rahulikult tagatoas oma pesas, enamuse aja kenasti ema kaisus. Päevaks kolivad nad aga elutuppa, et saaksid olla osa päeva tegemistes. Abilisi kutside valvamisel jagub, tädid bordercollied on võtnud toitumisnõustaja ülesanded enda kanda ning jälgivad, et kutsid saaksid korralikult toidetud! Vanaema Lumi valvab tavaliselt kõrval pesas, sest kunagi ei tea, millal kutsikatele päris sööki juba andma hakatakse ja siis on ju vaja kohal olla!

Yes vaikselt püüab tittesid ka juba mängule kutsuda, tennispall poetatakse ettevaatlikult pesa juurde ja no lootus ju on, et keegi ehk viskab :).

Kolmapäeva õhtul trennist tulles vaatas aga kutsikapesast vastu oluliselt rohkem silmi, kui hommikul! Poisil avanes juba teisipäeva hommikul üks silm, järgmisel päeval hakkas tüdruk piiluma ja kolmapäeva õhtuks olidki kõik neli silma juba täiega säramas! Vaatamata omandatud nägemisoskusele on siiski tüüpidel enamuse ajast silmad kinni ja vaikse norina saatel tukkumine käib…

Ilze on super ema tittedele – kutsikad on puhtad, söödetud ja rahulolevad. Ilze tuleb hea meelega kaasa pikematele metsatiirudele, jookseb ja möllab lumes koos teiste koertega ning sööb mitu korda päevas hea isuga oma kausi puhtaks.

Mõned ilupildid ka kahenädalastest tegelastest.

Grace kaaluga 664 g

Greg kaaluga 710 g:

11.02.21

Kutsikad on tegelenud oma põhitööga – söömise ja kasvamisega. Tundub, et mõlemas on nad oma ala profid, sest suud muudkui matsuvad ja kaalunumber aina suureneb.

Kuna Ilze suhtub väga tolereerivalt teiste koerte kutsikate lähedal olemisse, siis kolisid kutsid juba elutuppa päevaseks ajaks. Ilze ise on hea meelega väikestele jalutusringidele ühes tulnud, noor ema peab ka ju end liigutama ja tuulutama!

Õde ja vend:

Piiga kaaluga 313 grammi

Poiss kaaluga 379 grammi:

06.02.21

Ilze alustas juba hommikul kella 5st pesa sättimisega, kutsikad sündisid aga alles õhtul. Kahe tunni jooksul sündis kolm kutsikat, kaks emast ja üks isane. Viimasena sündinud emase kutsika sünnikaal oli aga kõigest 95 grammi ja paraku ta järgmise paari päeva jooksul ka juurde ei kosunud. Kahjuks jäi tema elu väga lühikeseks, kuid seda enam tunneme rõõmu kahe terve ja tugeva kutsika üle.

Esimesena sündinud Piiga, sünnikaal 212 grammi:

Teisena sündinud Poiss, sünnikaal 225 grammi:

Detsember 2020/Jaanuar 2021

Ultraheli kinnitusel on oodata kutsikaid! Loomaarst luges välja 3 kutsikaalget Ilze sees, seega jääme ootama!

Jaanuari lõpus tehtud rõntgenpilt kinnitas, et meie loomaarst on ultraheliga samal lainel – ka röntgen leidis kolm tulevast kutsikat!

Jaanuari lõpul kolis Ilze meile elama, kuigi tema jaoks ei olnud see eriline elumuudatus – jalutame nagunii tihti koos ja perenaise töögraafikust sõltuvalt on Ilze aegajalt meil hoiul. Nüüdki jätkasime ühiseid jalutuskäike, lihtsalt peale kõndimist pidi Aimi ilma koerata oma koju suunduma… Ilze kõht muudkui kasvas, kuid ta oli lõpuni väga “sportlik rase” ja mängis hoolega pulga/tagaajamise mänge.