31.12.2020 Hüvasti aasta 2020!!!

Aasta 2020 võiks ilmselt ametlikult hoopis koera aastaks tituleerida – nii palju jalutamist ei ole vist enamike inimeste koerad kunagi kogenud, kui 2020 aasta jooksul, mil vähemalt pooled inimesed kodus tööd tegid. Metsaradadel jalutades sai igal juhul kohatud oluliselt rohkem neljajalgseid sõpru oma peredega, kui kunagi varem. Meiegi seltskonna kõik kokkusaamised-pidustused-jalutused-trennimised said korraldatud, sest õues oli võimalik kenasti kokku saada ja omavahel vahet hoida. Koerad õnneks ei vajanud vahesid ning said mürada ja tormata või siis õppida ja sõna kuulata, olenevalt meie kogunemiste eemärkidest :).

Veebruaris käisid Snow Starid sünnipäevamatkal Paukjärvel.

Juunis tähistasid Winter Romance pesakonna esindajad sünnipäeva takka järgi Jahikoolis.

Augustis kogunesid Kadrioru pargis Royal Four seltskonna esindajad, et üheskoos jalutada ja pikniku pidada.

Novembris Paunküla matkaradadel vonklesid voortel Love Actually sünnipäeva tähistajad.

Detsember leidis aga meie seltskonna juba 14ndat korda Kadrioru pargist! Vanimad Lexberryd ehk e-tibid ehk Girl Power pesakond tähistas järjekordse väärika aastanumbri saabumist :).

Märtsi kuus sündinud Lore lapsed ehk Starry Sky poisid kolisid oma peredesse mai kuus. Meie saime aga kolme toreda perekonna võrra rikkamaks. Eriti armas on see, et Cuba perenaine on meie ammune sõber juba esimese Lexberry pesakonna aegadest – leidsin ka Kätlini esimese e-maili minule aastast 2007, kui ta kunagi russellite kohta uuris. Kuna sellel korral meie pesakonnas isaseid kutsikaid ei olnud, kolis Kätlini juurde russell Remus Soomemaalt ning nüüd, 14 aastat hiljem, tuli tema jälgedesse siis ka Lexberry. Kadi sai aga tagasi oma Lore ning kui-kuidagi-ei-saa-siis-kuidagi-ikka-saab ehk sügisel täienes Kadi pere lõpuks teise russelli võrra, otse Venemaalt saabus meile Niina!

Rallikuulekus oli aasta 2020 uus tulija meie seltskonnas – osad jõudsid juba võistlemiseni, osad harjutavad usinalt meie kolmapäevastes trennides agility vahele rallides kuulekas olemist. Statistika huvides olgu siis märgitud, et Lumi, Lore ja border Fii on mõne võistluse järel juba kvalifitseerunud rallikuulekuse 2.klassi. Lumi suutis skoorida lausa 100 ja 99 punkti oma sooritusi tehes! Lisaks saime mitmed uued sõbrad tänu sellele harrastusele :).

Suvised agilityvõistluste ringreisid sel aastal olid suht kesised, kuid mul õnnestus Lumiga osaleda Soomes russellite jahikoolituse laagris. Verejälg, veelinnu toomine, urg, jänesejooks, laagrimängud ja lõputud koerajutud pealekauba andsid tõeliselt head energiat! Lumi näitas suurepärast taset ja tegi kõike innuga kaasa, eriti suurepärane oli tema urutöö, mis teistelegi laagris viibijatele väga muljet avaldas.

Näitustele jõudsid Lexberryd sel aastalgi üllatavalt tihti, kuigi väga ju plaanis polnud. Aasta sündmused on meie jaoks ikka russellite ja jahikoerte erinäitused olnud. Russellite näitusel oli osalemas 10 Lexberryt, üllatajaks oli seekord Cooper, kelle tulemus EAH 1, TP Beebikutsikas, BIS 2, Parim Eestis sündinud koer oli igati tähistamist väärt! Serti sai selle näitusel Ruudi, kes spets Tartust kohale sõitis ning perenaise muretseva pilgu all suurepäraselt esines!

Ruudi tuleb veel näituste kontekstis eraldi välja tuua, sest tema on esimene Lexberry, kelle on ka CACIBite kogumine alustatud! 2020.aastal paari näitust väisates said tema kogusse kaks Serti ja kaks CACIBit, vanuse tõttu rohkem ei saanud vastu võtta. Aga eks siis uuel aastal sama hooga edasi!

Jahikoerte erinäitusel osales 7 Lexberryt ja seal tegi seekord ilma Iso. Ja ikka korralikult, mürtsu ja pauguga nagu jahil olles peab! Iso tulemuseks oli KAS SP1, SK, PI1, TP, BIS Kas 1 ehk maakeeli öeldes oli ta kogu näituse kauneim jahikoer!!! Pisaraid jagus nii näituseväljakule kui meie telgi ette ja taha, kus Iso perekond koerale kaasa elas. Isole ei jäänud palju alla ka Cooper. Tema tulemuseks oli EAH, TP Beebi, BIS Beebi 3. Lisaks oli au olla sellel näitusel näituse parim kasvataja!!! Ja Lumi järglasteklass oli näituse paremuselt teine!

Iso sai 2020.aastal kokku oma vajalikud Sertid ning kuna jahikatse tulemus juba ammu tagataskus, on uus EST V CH ka meie seltskonnas!

Terjerite erinäitusel osales samuti mitu Lexberryt. Kõige silmapaistvama tulemuse tõi koju Cuba –  EAH, TP Kuts, BIS4 Kutsikas!

Septembrikuus lõpetasid edukalt kutsikakooli kõik kolm Starry Sky poissi ja nende omanikud! Kohe astuti edasi järgmisele levelile ja tänaseks on kõik kolm endiselt usinad õpilased, mõned lausa mitmes koolis samaaegselt! Elagu elukestev õpe :)!!!

Russellite agility meistrivõistlused septembrikuus olid ka Lexberrydele tähtsaks verstapostiks. Kõik kes said, olid kohal ja osalemas! Ja no tulemused näitavad, et kõik on ikka hooga trenni ka teinud! Panen tulemused kirja, siis on hea uhke olla 🙂
Veteranid:
Ert & Annika 2.koht
Lotta & Tiina 3.koht
Noorte klass:
Boss & Tiina 1.koht Noorte Meister 2020!!!
Iso & Kadi 2.koht
Nacho & Andre+Kristiina 4.koht
Irwin & Anna 5.koht
Open klass XS
Dora & Martin 1.koht Open klassi Meister 2020!!!
Ilze & Aimi 4.koht
Meistri klass
Chilli & Tiina 1.koht Eesti JRT agility Meister 2020!!!
Lumi & mina 2.koht
Love & Liidia 3.koht
Lore & Kadi 4.koht

Aasta viimane uudis on aga parim! Uude aastasse saab kohe minna hea tundega, sest on mida oodata! Ja no vähemalt kolmekordselt on mida oodata, sest just nii mitut russellihakatist näitas aasta viimasel päeval tehtud Ilze ultraheli uuring 🙂 🙂 :). See saab siis olema esimene pesakond, kus nii ema Ilze kui isa Bossi kannavad Lexberry perenime!

Nii tore oli seda aasta kokkuvõtet kirjutada! Uuesti meenutada kõiki neid jalutamisi, võistluseid-näitusi, verejäle- ja urukoolitusi, sünnipäevade tähistamisi nii inimeste kui koerte omi, ühised trennid täis lõbu, naeru, pisaraid ja sööki :). Kogu see eriline aasta on olnud võimalik sellisena ainult seetõttu, kui meie peres on nii superluksülitoredad kasvandike omanikud. AITÄH!!!