Starry Sky poisid kasvamas

Siin leheküljel märtsis-aprillis 2020 ainult kutsikajutud, et oleks miski positiivsus igas päevas meie immuunsüsteemi turgutamas. Eriolukorra tõttu kutsikatega kohtumine on piiratud, kuid tellida saab kontaktivabalt edastatavat kutsikalõhna! Vaata pilte ja juba tunnedki seda, eksju 🙂

24.05.2020

Tänase seisuga on kõik poisid oma kodudesse kolinud! Viimase nädala olid vennad enamuse ajast ilma emata, kuid said suurepäraselt hakkama! Korduvalt võeti vastu külalisi ning kutsid käisid ise ulapeal, sh trenniplatsil harjutamas. Esimesed vaktsiinid said ka tehtud ja olidki poisid valmis kolima!

Kaasavara pakkimises soovisid kutsikad ka kaasa lüüa, aga eraldasin nad teise tuppa selleks ajaks :).

Edaspidi loodame siis tihti kuulda ja näha, mis teoksil 🙂

17.05.2020

Kutsikatel megakiire nädal jälle selja taga – autosõitu sai mitmel korral harjutatud, koerteplatsil sai nii kõrvalt vaadata, kui ka ise veidi trenni teha ja no muidugi külalised! Kes siis ei tahaks kutsikaid nunnutada eks :). Inimesed meeldivad õnneks ka kutsikatele ning seega on meie õuealal iga päev mitmed inimesi näha olnud.

Hoovi peal oli kena ilma korral lastelaager avatud. Kui keset mängu ikka hoog rauges, siis magada sobib ka rula peal!

Vigurvänt sai omale sabatoe, et veidi proovida saba sirgendada, kuid kindlasti mitte selleks, et vigureid vähem oleks :). Esimene hetk kuts oli veidi segaduses, kuid järgmine moment käis juba trall edasi ning saba ümber olev teip oli unustatud.

Tähtsaim sündmus aga sellel nädalal – trummipõrni!!! – marakratid said omale ametlikud nimed! Seega palun lubage tutvustada:

Cuba

Cooper

CJ

Ja lõpetuseks video nädala tegemistest:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=kUgSkDRfJbE[/embedyt]

P.S. Juba hakatakse ka kotte pakkima, et välja kolida! Alustuse tegi ema Lore, kelle lapsepuhkus lõppes ja täiskohaga töö Kadi juures läheb jälle rõõmsalt edasi!

10.05.2020

Kuna ilmad on sellel nädalal superluks olnud, siis kutsikad on veetnud ohtralt aega õues. Aiandushuvi on kõigil olemas – kui kolm kätt olemas, siis suudan ikka mõned lilled väikeste väledate hammaste vahelt päästa! Tubastes oludes on kutsikatel üksi olles oma aedik, kuid nagu näha ka pildil, ei lähe enam kaua, kui kutsid sealt aiast suudavad plehku panna!

Õues olles on nendel hetkedel, kui ise tahaks midagi tarka teha, kutsikate liikumine piiratud 🙂Autosõitu on kutsikad saanud sel nädalal mitmel korral harjutada ja kõik on kenasti kerget loksutamist talunud. Ka uusi kohti on mitmeid avastatud – laupäeval käisid kutsikad esimest korda lausa trenniplatsil Lexberryde agility trennile kaasa elamas. Kui esimene hetk oligi natsa hirmutav teiste koerte tormlemine ja haukumine ja kiige kolksud, siis veidi aja pärast olid kõik kolm kutsi nagu vanad agility kalad ja elasid platsi serval trennile kenasti kaasa. Lisaks on sellel nädalal lähemat tutvust tehtud päris mitme koeraga – Ilze käis lausa kodus külas, Irwinit sai lähemalt nuusutada trenniplatsil. Kaelarihmade proovipäevad on samuti juba tehtud – ega need võrud ümber kaela ei meeldi väga ja ajavad hullult sügelema! Kuid pühapäeval suudeti isegi uinak teha nii, et kaelarihmad unenägude vaatamist ei seganud.

 

Emadepäeva puhul tutvusid kutsikad lähemalt oma vanaisaga. Cesari meelest olid need suht tüütud putukad, aga no kuna nad said hakkliha, siis pidi ju ikka igaks juhuks ligi hoidma :).

Nädala lõpetuseks veel seisu ja näopildid kohe 6-nädalasteks saavatest poistest:

Ja loomulikult väike video 🙂

03.05.2020

30.aprillil tähistasid poisid oma esimest sünnipäeva – 1 kuu! Sai shampust ja kooki ja kingitusi ja külalisi – seda viimast said kutsikad koos kontaktiga, meie ilma :). Onu Nacho meelest olid igal juhul väga kummalised need pisikesed tegelased.

Esimesed seisupildid said ka tehtud! On, mida harjutada 🙂

Esimene korralik autosõit sai tehtud – kutsikad ja Lore käisid külas Lore kodus. Autosõitu talusid kõik hästi ja uues kohas oli hulgem avastamist. Loregi leidis mõne hästi peidetud täiesti närimata kondi!

Päikeseliste ja veidi ka vähem päikeseliste ilmadega on kutsikad saanud juba suhtaliselt palju õues olla. Söök maitseb ikka ju õues paremini ja tegemist jagub. Kutsikad on juba saanud maitsta nii krõbukaid, hakkliha, pudru kui kodujuustu. Vaieldamatu lemmiktoit on senistest…vutimuna! 🙂

Pilte on tegelikult üüratus koguses, Facebooki albumis leiab oluliselt laiema valiku. Aga esimesed agility trennide pildid jagan ikka siia ka!

Lapsehoidja rollis on number üks endiselt tädi Fii, uskumatu kannatlikkus on ühes muidu nii keevalises koeras!

Parim on ikka, kui sul on vend või kaks eks :). Nüüd, kui hambad juba suus, on omavahelist mõõduvõtmist järjest rohkem. Loregi veidi juba hoiab eemale, et need tüütud putukad ei näriks kogu aeg.

Ja lõpetuseks möödunud nädala video:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=T78EDlJpo7A[/embedyt]

26.04.2020

Sellel nädalal said vorstikestest koerakesed! Kuigi kutsikad jaksavad üleval olla ja möllutada suht lühikest aega ja enamus päevast läheb magamisele, on nende olemus juba vaikselt avanemas. Kõige usinamad õiges kempsus käijad on valgemad kutsikad, kirju poiss jõuab tihti käppadega küll juba ajalehe peale, kuid väljutav osa on ikka pesakasti ununenud :).

Lisaks emapiimale on viimased päevad toidulauale leotatud krõbukad ja täna ka toores hakkliha lisandunud. Tihti on kutsikatel kõht piisavalt täis ja mitte kõik ei arva, et peaks mingit muud sööki ka vaevuma sööma. Selles pesakonnas on Vigurvänt ehk kõige pisem kutsikas kõige osavam ja usinam sööja – kohe esimesest einest alates on söök tema meelest üks tore asi :).

Kuna ilmad on soosinud, siis on kutsikad õuemõnusid nautima pääsenud. Kaua väljas veel olla ei saa ja kuna maapind on suht külm, siis on poisid pigem vaiba peal möllutanud õues olles. Aga piknik on pea iga õues käimise juures olnud, seega ei tundu, et keegi kurdaks. Esimesed külalised – kutsikavaatajad on ka kenasti 2+2 reeglit järgides õuetingimustes kutsidega tutvumas käinud, väga tore on olnud! Ja lõpuks on Fii The Nanny saanud veidi ka kutsidega mängu teha!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=nN3h5JGpAGo[/embedyt]

Martti võttis pühapäeva puhul päris fotoka ka välja, siin nüüd väike valik päris pilte 🙂

19.04.2020

Kutsikad kasvavad ja muutuvad järjest asjalikemaks, seega on meil ka tegemist rohkem kutsikate aedikus ning kodulehele täienduste tegemisega on natuke tuuga. Nädala alguses kutsikaid kaaludes pidime tõdema, et kõik on juba üle poole kilo rasked. Või kerged :)? Lemmik tegevus on endiselt magamine, soovitavalt kuidagi üksteise otsas.

Nädala keskel kolis elutuppa kutsikatele aedik – eesmärgiks on siis kutsikatele kohe maast madalast kempsus käimise harjumus sisse programmeerida. Selleks on meil nüüd kutsikatel eraldi magamisala ja eraldi kempsu ala, mis kaetud ajalehtedega. Veidi suunamist ja abistamist ning teisel päeval juba on pesa-ala kenasti kuiv ja puhas! Väga nutikad kutsikud!

Ja kui juba väiksest peale harimiseks läks, siis käisid koerapojad ka teatris! Koroona-aja teatrietendused on kutsidel juba mitmed nähtud, alates Aabitsa Kukest kuni telelinastunud Stand-upideni.

Lõpetuseks veel väike video, kuidas kutsikate esimesed mängud välja näevad.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=egaDZkIxKxE[/embedyt]

 

14.04.2020

Kutsikatel täitus juba kahe nädala verstapost! Kõigil on endiselt isu hea ja kaalu jagub. Lore käib igapäevaselt meiega metsatiirul ning kutsid saavad selle aja kenasti ise hakkama. Pildistamiseks põrandale laotatud vaibal liikusid kutsikad juba edasi igati hoogsalt! Kõik suudavad juba kere maast lahti lükata ning vaaruval sammul umbes kuhugi suunda liikuda :).

Vennad hoiavad kenasti kokku ja magamiseks on parim koht oma venna kaisus või kõrval.

Nummipilt 1.kutsist

Portreepilt 2.kutsist

2.kutsiku sirutusharjutus

3.kutsiku võimelmine

10.04.2020

Lihavõtete puhul värviti mune ja söödi pashat, Lore soovis ka protsessis osaline olla, mis lõppes kergelt roheka russelliga :). Kutsikad püsivad veel kenasti pesakastis, kuigi ringi tuteradmist on juba üksjagu.

Muna vs kutsikas sarjast igast jänkust oma pilt ka!

Esimene poiss

Teine poiss

Kolmas poiss

Ja kes see jänku on 😛

08.04.2020

Täna hommikul vaatas pesakastist vastu kolm silma – lisaks Lore sõsarsilmadele, oli kirju kutsika üks silm avanenud! Pealelõunaks sai kuts ka teise silma lahti ja uudistamist on nüüd ilmselgelt palju. Teised vennad veel ootavad, aga eks lähipäevil on hommikuti põnev – kelle silmad järgmiseks piiluma hakkavad? Lisaks on kutsid saanud liikumises hoogu sisse ja vaikselt püütakse ka rindkere maapinnast lahti tõugata. Kõrvalt vaadates võiks seda liikumist võrrelda kergete kätekõverduste saatel pesakastis ringi siblimisega :).

Uute silmade puhul täna portreepildid.

Kuts 1

Kuts 2

Kuts 3

05.04.2020

Esimene nädal kutsidel juba maailma kobatud – kuna silmad-kõrvad veel kinni, siis osad tunded alles ootavad avastamist. Lore on kenasti emarolli sisse elanud ja lisaks kutsikatele leidub pesakastist tihtipeale veel teisigi tegelasi.

Päevaseks ajaks kolivad kutsikad nüüd juba elutuppa, selliselt saavad kõik olla rohkem osa igapäevategemistest, häältest ja sahmimistest. Teised koerad ei tunne suuremat huvi väikeste valgete pallikeste vastu ja Lore suhtub ka äärmiselt ükskõikselt, kui mõni teine koer tema kutsikaid kaeb.

Pühapäeval said kutsikad oma esimesed kontaktivabad külalised, kes tutvusid tittedega läbi kutsikatetoa akna. Ja saabusid esimesed kontaktivabad kingitused – aitäh Aimi :)! Eriti andekas oli kutsikate nime-ettepanekutega kingitkott 🙂 🙂 🙂

Martti võttis pühapäeva puhul fotoaparaadi välja ja tänu sellele on ka kvaliteetset pildimaterjali:

Esimene poiss

Teine poiss

Kolmas poiss

Grupipildist ei tulnud aga midagi välja, russellid ju! Ei püsi hetke ka paigal!

02.04.2020

Hommikul küsisin Lorelt, kas ta tuleb meiega jalutama kaasa. Altkulmu imestav pilk oli kõik, mis ma vastuseks sain. Õhtuks olid aga tited ilmselt suutnud piisavalt tüütud olla ja kui metsa minek oli, siis tuli esimese kutsumise peale ühes ka Lore. Ja metsas ta täiega nautis olemist! Mängis pulgaga, nurus maiust ja nuuskis metsaõhku.

Kutsikad said täna esimest korda maniküüri-pediküüri. Viisakate noormeestena keegi väga ei protestinud, vaid poisid hoopis nautisid samal ajal sooja piima :). Õhtul kolisid aga kutid koos emaga elutuppa, et olla rohkem seltskonnas. Lore sai ka kenasti telekat vaadata, et ilmaeluga kursis olla.

Esimesed tumedamad täpid on nagu väiksed tedretähed juba kutside ninadel näha. Kaalukõver tõusujoones ning elu ongi lill!

01.04.2020

Hommikul kutsikate pesakastist vaatab vastu selline imearmas vaatepilt :). Ja siis on vaja hoopis tööd tegema hakata! Tõeline väljakutse, meie #püsikodus on vähemalt õigel ajal aktuaalne.

Vaatasin lähemalt ka ja teate mis avastasin! Üks kutsikas on hoopis emane! Olin kogemata täiesti valesti vaadanud….

Kutsid ise on oma eluga väga rahul! Kosuvad kenasti ühtlases tempos, nende elu moto on ju praegu ainult “Söö ja S…u”! Õnneks nad ikka vahepeal teevad muud ka, näiteks magavad. Lore oli täna nõus juba tulema väikesele jalutuskäigule ümber kvartali – kui minema hakkasime koos Lore perenaise Kadiga, siis meie tänava otsas tuli Lorele korra meelde “Okoo! Lapsed jäid koju!”. Aga maiustus suutis ta ümber veenda ja kerge tiir nobedas tempos oli hea vaheldus noorele koeraemale. Õhtul, peale viimast toidukorda, tõi aga Lore mulle palli – mängime! Veidi siis sai korv- ja võrkpalli võtteid proovitud ning seejärel suundus Lore rahulolevalt tagasi oma pesakonna juurde.

Kutsid said kenasti kaalutud, et kaalukõver kenasti oleks fikseeritud. Piltide tegemine kaalukausis siplevatest kutsikatest ei ole just kerge, no ja mul oli veel vale kaamera, vale valgus, vale toru jms ka eks :).

Martti möllas oma kaameraga samuti natuke ümber pesakasti, tema pildid siin:

P.s. Te ikka teate, et täna on 1.aprill eks! Ja Lore lapsed on ikka kõik poisid 🙂 🙂 🙂

31.03.2020

Esimesel ööl ja päeval väga vahet ei olnud, palju aitas ilmselgelt kaasa ka kella keeramine. Lore ja kutsid sellisest pisiasjast, nagu pooleldi magamata öö, end segada ei lasknud ja pesakastis kulgeb aeg täiesti omas tempos. Alustuseks ühepäevaste kutsikate pildid:

1.poiss, sünnikaal 180 grammi

2.poiss, sünnikaal 174 grammi

3.poss, sünnikaal 136 grammi

Poisid kampas

Kutid emaga

30.03.2020

Hommikul sõi Lore kenasti oma toidu ära, kuid juba oli näha märke, et täna hakkab asju juhtuma! Pealelõunal oli selge, et vaikselt hakkasid pressid käima ning kella 18 paiku oli esimene kutsikas sündinud. Et põnevust lisada, tuli see noormees ilmale jalad ees ning ei olnud kohe kõige krapsum. Kui aga hoo juba sisse sai, siis ei jäänud kellelgi kuulmata, mida ühel kutsikal öelda on! Paari tunni pärast lisandus seltskonda teine kutsikas – rohkemate pruunide laikudega kuts, kes kohe kenasti piimabaaris koha sisse võttis. Nüüd läks mitu head tundi enne kui lausa autosõitu nõudev kolmas kutsikas sündida suvatses. See väike nobe vennike oli ka kohe triksis-traksis, eritunnuseks temal omapäraselt krussis saba.

Lore sai sünnitamisega väga kenasti hakkama. Kui vaja, siis pressis, kui sai, siis puhkas. Piima hakkas kohe kenasti tulema ja kutsikate puhastamine oli noorel emal hetkega käpas või no keelel :). Nii sünnitamise vahepeal, kui pärast kutside sündi, maitses toit ka kenasti – kui kõht täis, siis ju ikka kergem asjalik ema olla!

29.03.2020

Pühapäeva hommik algas pannkookidega, nagu üks õige pühapäev ikka. Usinamad käisid ka hommikul kohe metsas, kuid ümaramad vormid jäid koju. Päikseline, kuigi veidi jahe (loe: külm) ilm kutsus õuetöödele. Et keegi oma kõhtu ära ei külmetaks, said ka vooderdatud pesad õue kolitud.

Lore aitas kenasti aiatöödel ehk siis püüdis mind veenda, et aias on lubatud kaevetööd ka koertele. Jäime eriarvamusele ja minu sõna jäi peale ka, vähemalt seekord.

Väsitava nädalalõpu tagajärjel oli pühapäeva õhtul toas ootuspäraselt vaikne…

28.03.2020

Laupäev on jätsipäev. Koerte meelest loomulikult oli jäätist liiga vähe ja tühja topsi liiga palju. Aga elu ongi ebaõiglane…

27.03.2020

Trenni tegemine ei tohi unarusse jääda. Isegi kui veeremine on kergem liikumisviis võrreldes hüppamisega. Lore teab, et tasub mõistlik olla ja poomi peal võib dekreedi aegu ka lihtsalt istuda, koos sõpradega näiteks!

Reedel oli kinoõhtu ja eriti ümarad koerad said aukohal ehk tugitoolis paitamise saatel #KungFuuPanda tegemisi jälgida. Kurtmist ei kuulnud. Kui siis tugitoolis istuja kange tagumik oli mingil hetkel teemaks.

26.03.2020

Päikeselaigud on defitsiit. Vastavalt sellele, kuidas päike toas kulgeb, liiguvad ka koerad mööda tuba. Ilmselgelt ei ole meie majasisesed päevitamise võimalused maja ehitamisel korralikult läbi mõeldud. Või oleme suutnud mööbli totaalselt valesti paigutada. Koertel on kohati raskusi sobivale pinnale sobivas poosis ära mahtuda ja siis peab keegi kuskil varjus kössutama. Karjuv ülekohus!

25.03.2020

Lorele on mänguasjad alati meeldinud. Eriti meeldivad talle teiste mänguasjad, nagu enamikele lastele eks. Tema kerge ümarus takistab tal veidi meie koerte mänguasjakasti väga sügavale sukelduda, kuid hädavajalik saadakse ikka kätte.

Loomulikult suutis Lore ka oma oskuseid demoda, et kuidas tennispallist teha mikro-osakesed. Kui kellelgi on karantiinis istudes soov puzzle kokku panna, siis vähemalt üks 3D tennispall-puzzle on pakkumises.

24.03.2020

Lore oma uhkes ümaruses.

Meie hommikune koerte jalutustiir on suhteliselt kiires tempos jalutusring, millest umbes pool maad on koertel vaja mööda asfalti kenasti rihmas kõndida. Meile kolides esimesel päeval oli Lore varmalt nõus jalutama kaasa tulema ja kuigi sel päeval oli meie tempo oluliselt madalam, ei olnud Lore üleliia vaimustuses kogu meie tripist. Eks ilmselgelt ka harjunud teistsuguse koduse hommikuse rutiiniga. Õhtuti metsatiirule, kus saab ka vabadust ning pehmet sammalt nautida, tuleb Lore alati hea meelega. Seega hommikul, kui meie tempot teeme, naudib Lore kodus hommikusööki!

Märts 2020

Märtsikuu – ja tegelikult vist kogu selle talve – ainsal lumisel päeval tähistasid Lore pesakondlased ehk Snow Starid oma sünnipäeva. Selle puhul läksime kõik pered-koerad Paukjärve matkarajale. Täielik unistuste päev – metsas ilus puhas lumi maas, kohal kõik neli kutsi Love, Leen, Lewi ja Lore + nende ema Lumi ja isa Cesar + isehakanud “tädid” Yes ja Fii ning loomulikult kõigi pered, jalutuskäik, grill ja chill! Ja Lore jaksas kenasti kogu tralli kaasa teha, tema ümaram olemine ei takistanud kuidagi pidupäeva nautimist.

Viimasel märtsikuu nädalal kolis Lore aga meie juurde, et sisse elada järgmiseks paariks kuuks. Kuna Lore on ennegi meil mitmeid kordi hoiul olnud ning kohtume kui mitte iga päev, siis iga nädal, ei olnud tema jaoks see eriline elumuutus. Tema perenaisel Kadil on ilmselt kordades raskem koeravaba eluga harjuda, seetõttu sai ta ajutiseks asenduskoeraks Yesi, et proovida kuidas ta suuremat kasvu koeraga hakkama saab :).

Lore oma toidukasti pärast muretsema ei pea – Fii võttis kohe sisse positsiooni, et tulevase ema söök kenasti kaitstud oleks. Mingi hetk oli aga köögist kuulda hoogsat toimetamist, vaatama minnes selgus, et Fii igaks juhuks poleeris Lore toidukasti väljastpoolt kenasti puhtaks ka!

Veebruar 2020

Veebruar on tore kuu juba selle poolest, et siis tähistab Lore oma sünnipäeva. Sel aastal oli see juba viies ning korralik tort oli ka ette nähtud! Ilmselgelt see ka maitses hästi Lorele, sest Lore hakkas kosumise märke ilmutama!

Et ikka kindlad olla Lore edaspidistes plaanides, sai külastatud meie loomakliinikut. Loomaarsti aparatuur kinnitas, et oodata on 3-4 kutsikat. Kadi küll oli tellinud viis emast ja kolmevärvilist, kuid seda näitab aeg, kas ta tellimus täies mahus vastu võetud sai.

Jaanuar 2020

Lore ja Connor olid kohtunud omavahel ka varasemalt, kui 2018 aastal oli Lore mul kaasas Sari juures külas käies. Kuna mõlemad on hoogsa olemisega russellid, siis loomulikult ka klappis neil koheselt ja mängulusti jagus terveks külas olemise ajaks.

Jaanuaris 2020 aga sõitsime Soome hoopis teise plaaniga, Lorel ja Connoril oli kokku saades rõõmu ja kõike muud ka ohtralt! Paaritusreis läks suhteliselt ladusalt, noored leidsid teineteist ja seejärel oli meil vaja pöidlaid pidada ning lihtsalt oodata…

Siin pildil on näha, kuidas Connor akna äärde ootele jäi peale Lore lahkumist.

Lore aga reisis laevakajutis koos saatekoer Fiiga kenasti koju tagasi.

Connor

Kutside isa on Connor – Soomes elav Poolas sündinud russell, ametliku nimega Cameron Quintessential. Connoriga kohtusin esimest korda 2017.aasta sügisel, kui tema omanik Sari tuli oma teiste koertega Eestisse näitusele ja võttis kutsika harjutamise mõttes ühes. Meil oli endal samal ajal noor border collie Fii just kodus kasvamas ning need kaks kutsikat leidsid teineteist koheselt! Connor oli väga plastiline ja osav juba kutsikana ja seda oli näha ka kahe noore koera omavahelises mängus. Lisaks on Connor juba kutsikast peale olnud väga kiire õppija! Kuna olin just oma borderikutsikale uusi oskusi õpetamas, siis jagasin ka Sarile neid trikke, mida õpetasin ja Connor sai 1-2-3 uued nipid selgeks! Sama trend on jätkunud ka Connori kasvades – Sari on temaga harrastanud agility ning koera osavus, kiirus ja suurepärane õppimisvõime on ka selle harrastuse juures igas mõttes avaldunud.

Kuna Connori perenaise lemmik koeraharrastus on siiski näitused, on Connoril tulemuste mõttes just sellel alal kõige enam saavutusi ette näidata. Soome tihedat konkurentsi arvestades, ei ole seal FI CH tiitli saavutamine kergete killast. Lisaks on Connor käinud Baltimaid vallutamas ning loodetavasti saab  seda tulevikus jätkata!

Soomes on rebaseuru harrastamine minu meelest isegi keerulisem kui meil Eestis (või siis on mul lihtsalt nii vedanud, et tunnen seda õiget ja toredat inimest, kellel Eestis rebaseurg omast käest võtta on). Aga Connoril on õnnestunud ka rebasega tutvuda ja nähtud treening video põhjal saan kinnitada, et õiged instinktid on sellel koeral täiesti olemas.

Sari kutsub Connorit hellitavalt “Puolalainen pyöremyrsky” ehk “Poola keravälk” ja ilmselgelt on see russell ka oma hüüdnime vääriline :).

Lore

Pesakonna ema on minu oma kasvandik Lore (Lexberry`s Snow Star Lore). Lore isa Cesar on ka Lexberry, lisaks on Cesari ema Emily Lexberry, kes omakorda põlvneb minu esimesest russellist Lexist. Lexi järgi on kogu minu koertekasvatus nime saanud, seega on arusaadavalt tegemist äärmiselt olulise russelliga!  Lore ema Lumi on aga Soomest Kairojen kennelist, minu hea sõbra Sari juurest meile kolinud koer, kellega on tehtud ära kõik võimalikud ja võimatud asjad, sh Agility Maailmameistrivõistlustel osalemine!

Lore on Kadi koer, kes igapäevaselt kannab hoolt Kadi tegevuses hoidmise eest, käib Kadiga kaasas teistele koertekooli treeninguid tegemas ning loomulikult osaleb ka ise trennides. Lore trikioskuste nimekiri on suht lõputu ja kui mõni trikk peaks puudu olema, siis Kadi kindlasti õpetab talle selle varsti!

Oma pesakonnas oli Lore viimasena sündinud kutsikas, värvuselt eriliselt tume kolmevärviline. Meie juures kasvades kutsusime teda hellitavalt Carasusha (loe: Tahmanägu). Kui Kadi kutsikat otsides mulle kirja saatis ja kutsikat soovis, ei olnud mul talle kohe emast kutsikat pakkuda. Asjalood aga muutusid ning 1.aprillil 2015.aastal andsin Kadile teada, et Lore on siiski saadaval. Huvitaval kombel arvas Kadi esimese hooga, et olen aprillinalja tegemas! Ta ikka üldse siis veel ei tundud mind :).

Peale Lore kolimist Kadi juurde, pöördus Kadi elu ilmselgelt pea peale –  heas mõttes ikka! Alustuseks tuli kutsikakool, trikitamine, siis agility trennid, näitusetrennid ja näitusekogemus, mis päädisid näitusereisideks, vanuse saabudes agility võistlused meil ja mujal, lisaks rebaseuru koolitus, hiljem veel verejälg, lõbu pärast jänesejooks, uue harrastusena viimasel aastal ka ralli kuulekus. Mingil hetkel ei olnud vist Lorel ja Kadil vaba nädalalõppu, kus koeraüritust ei oleks plaanis! Igal juhul on sellel duol väga mitmekesised harrastused olnud, mida mõlemad naudivad!