Four Stars kasvamas

Emily kutsid

13.11.2010.a. – Ja ongi kõik neli russellihakatist oma kodudesse laiali kolinud! Siinkohal on paslik öelda, et esimene kokkusaamine, kus puudus vaid samal hommikul alles kolimisega tegelenud Carlos, on juba toimunud :). Edaspidi siis loodame tihti kõiki nelja tähte näha!

31.10.2010.a. – Neli Tähte veetsid terve päeva vanaema juures :). Kutsid said õues möllutada, rohkelt külalisi – nii tulevasi omanikke kui muidu sõpru – vastu võtta ning päeva lõpuks veel esimesed süstid+kiibid. Täna öösel valitseb kodumajas Jüris täielik vaikus, sest nii väsinud tegelasi annab otsida!

Cesaril on muide juba oma blogi olemas! Ja kindlasti leiab pilte Erti kodulehelt, kui hästi läheb siis ka Emma omalt :).

Kutside möllutamisest sai tehtud ka filmi, mida vaadates üks kutsikavõtja juba ehmunult küsis, et kas me saame ikka hakkama sellise energia hulgaga!!!

8-nädalased seisupildid ka:

Cesar

Claus

Carlos

Charlotta

24.10.2010.a. – taas nädal möödas! Emily kodu näeb välja nagu oleks Prantsuse revulutsioon peagi tulekul, sest barjääre on igas suuruses ja igas mõõdus, McGiver`i teip on selles peres aga eriti hinnas… Marakratte see aga ei sega ning vallutus ja vallatus käivad käsikäes. Külla tulnud Emma, Lexi ja Lumi mahtusid ka kenasti ära, õnneks peremees oli selleks ajaks läinud autot remontima!

Kuna Sven ei olnud oma fotokat koju unustanud (vaata ka Emma kodulehte!), siis veidi küll väsinud möllutamisest, kuid siiski igati vonksid portreepildid:

Cesar:

Claus:

Carlos:

Charlotta:

Suured tänud Svenile piltide, Tiinale koogi ja Anne-Maile külalislahkuse eest! Järgmisel nädalal on plaanis kutsikate iseloomu veidi testida, et määrata “mis puust” keegi on!

17.10.2010.a. – lapselapsed käisid esimest korda vanaemal külas :). See oli kutside esimene autosõit, millesse nad suhtusid nagu teeksid seda iga päev. Meile jõudes astuti kindlal sammul pesakastist välja ja kohe läks ta trall lahti! Lisaks sellele, et kutsid said ohtralt mängida, leidus vääriline mänguseltsiline ka Emilyle!

Kui Lexi ei näidanud välja oma suurt rõõmu külla tulnud tittede üle, siis Trevori ülevoolavad kilked täitsid terveks õhtuks toa.

Ka sel korral ei pääsenud kutsikud seisupiltidest, mis enamuses olid jooksupildid – kellelgi ei olnud ju mahti paigal püsida, kuigi pilte sai tehtud maast kõrgel triikimislaual. Claus oli ainus, kelle jaoks seisupildi tarvis paigal püsimine õnnestub juba teist nädalat esimesel katsel. Aga pärast väsitavat tööd oli meil hulgem väsinud kutse:

Mitu erinevust leiad analoogse pildiga, mis tehtud pea 4 aastat tagasi selles samas pesakorvis 🙂

05.10.2010.a. – esimene sünna, 1 kuu! Selle puhuks said esimesed peaaegu seisupildid tehtud :). Peaaegu seepärast, et ega neil kutsidel polnud aega väga seista… Aga iga kutsi alalehele on esimese kuu seisupilt lisatud.

Hambad on kõigil kutsidel kenasti suus. Tahket toitu süüakse üsna meelsalt, seda vaatamata emapiima baasil saadud suht korralikule kehakaalule. Anne-Mail õnnestus kutsid ka ära kaaluda – kui enamus on praegu 1300 grammi ringis, siis Calros (kes kohe üldse ei suuda püsti seista) kaalub lausa 1600 grammi!

Ja illustreeriv pilt kutside lõvipuurist ka:

26.09.2010.a. – Neli Tähte said täna juba 3-nädalasteks! Selle puhuks sai neile oma isiklik lõvipuur viidud :). Tegelt isegi kaks :):). Oh seda Taavi õnne, et nii palju kola kutsikate kasvatamine tähendab. Kuid selle eest jääb maja püsti, loodetavasti…

Kutsid juba üritavad ringi sibada, mängida, istuda, haukuda ja Carlos isegi juba uriseda. Maniküür sai kenasti kõigile tehtud ning loomulikult kohustuslik fotosessioon, mille pilte juba põnevusega ootan :).

p.s. Sven sai eelmise külaskäigu (17.09.2010) pildid töödeldud, neid saab Emma kodulehel imetleda!

17.09.2010.a. – Kutsid said tutika maniküüri! Mida nad nüüd oma silmadega imetleda saavad, sest eile avanesid esimesena Charlotta silmad ja teised kõik riburadapidi järgi! Muus osas on seis endine – söömine, magamine ja veidi pesas ringi venimist :). Kaalutabelit juhib Claus, tihedalt tema kannul on Carlos, endine jõmmu Cesar on 3. kohal ja Lotta naiselikult viimasel.

12.09.2010.a. – Neli Tähte said täna ühe nädalasteks. Juba on tõeline katsumus saada nad püsima pildistamise hetkeks. Kuid pika pusimise peale õnnestus meil ka peaaegu sirges reas nelja kutsi kõrvuti fotografeerida. Kaalu iive on silmaga nähtav, eriti Cesaril, kes oleks nagu õuna alla neelanud!

07.09.2010.a. – kõik kutsikud kasvavad hoolega ning Emily saab emarolliga suurepäraselt hakkama! Täna said kutsid esimese küüntelõikuse ja igaühest tehti portreepilti :). Loomulikult on ka esimesed uudistajad juba platsis. Perenaine Anne-Mai aga istub 24h kaameraga pesakasti veerel ning imetleb nelja tähekest!

05.09.2010.a. – Emily kutsikad nägid ilmavalgust! Alustuseks saabusid ühe tunni sees 3 poissi, kellest üks on tricolour. Kui poistel oli tulemisega kiire, siis viimane kuts lasi tõelise naisena enda järel ikka oodata ja sündis peale paaritunnist pausi. Emily sai sünnitusega ise suurepäraselt hakkama ning kõik marakratid asusid kohe einestama :).

Kui Emily juba õndsalt emarõõme nautis, saabus teisest toast unise näoga peremees. Ta olla unes näinud, et sündis kokku 9 kutsikat ja sellise asja peale ärkas ta otseloomulikult üles! Kergendust oli näha tema näos, kui ta pesas vaid nelja kutsi ringi siputamas nägi 🙂

Esimene poiss, 218 g, sünniaeg 2:15

Teine kutt, 202 g, sünniaeg 2:30

Kolmas klemm, 190 g, sünniaeg 2:55

Neljas, pesa ainus tibi, 220 g, sünniaeg 5:29