Tessa

15.02.2004 – 15.11.2018

Tessa ehk ametliku nimega Tsarodej Jack Dancer on tõult jack russell`i terjer. Pärit on ta samast Soome kennelist kust Lexigi ning lisaks on koerad ka väga lähedalt sugulased – neil on sama isa ja nende emad on õed. Nagu Mehhiko seebiooperis ikka 🙂

Esmakordselt käisime Tessa perenaise Tiinaga russelli-titte vaatamas 2004.a. märtsi kuus. Tessa pesakonnas oli kolm kutsikat, kes kõik on kolmevärvilised kuid igaüks eri karvatüübiga – Tessa ise siis pookarm, tema õde Tsarodej Jack Fancy on sile ning vend Tsarodej Jackralee täiskarmi karvaga.

Eestisse kolis Tessa aprillis 2004 ning see reis sai tal ette võetud koos Tondiga. Meil Tiinaga nimelt õnnestus uue kutsika soetamine samale päevale planeerida ning nii saigi samal reisil korra ka Kuopios Tido järgi käidud. Laevas olid kutsikad igal juhul tõeliseks vaatamisväärsuseks ja meil oli tükk tegu, et liiga pealetükkivaid õllelõhnadega turiste eemale peletada.

Nüüd on Tessast kasvanud kena russellitüdruk, kelle nime ees ilutseb tiitel Est Jun CH. Lisaks ilus olemisele meeldib Tessale ka agilityt harrastada ja koos Lexiga on ta trenni teinud alates 2005.aastast. Vahepeal, kui Tessa perenaine Tiina oma pisipoega ootas ja tundma õppis, käis Tessa agility trennis ja võistlustel meie seltskonnaga, sest ega siis sporti saa unarusse jätta!

Praeguseks on Tessal agility A1 klassis kolm vajalikku tulemust käes ja üks null juba ka A2 klassis. 2008-2009.a. oli Tessa taas “meie tiimis” agilityt harrastamas kuni oma perenaine uue pisiperega tegeles. Kahjuks 2009.a. suvel hakkas Tessa lonkama ja selle probleemi tõttu on tema agility karjäär praegu peatatud.

Tessal on olnud üks pesakond Lexberry`s kenneli nime all. Kolm vahvat Dancer poissi, kellele on kenasti pärandunud Tessa hakkaja olemine.

Sugupuu:

  Pretorium Just Kando
  Myrmidon Jack  
  Kangaroo Malung / JR Muscara Miss
Tsarodej Jack Dancer    
    Emilio
  Tsarodej  Fancy Dancer  
    Tsarodej Funny

Tessa EKL`i registris.

Terviseuuringud:

Kuupäev Uuring Tulemus
21.06.2005 põlved, dr. Kadi Viitmaa  0/0
21.06.2005 silmad, dr. Ülle Kell Ei esine PLL, PRA, RD, HC
14.06.2009 silmad, dr. Ülle Kell Ei esine PLL, PRA, RD, HC
     
25.01.2016 põlved, dr. Ülle Kell  0/0
25.01.2016 silmad, dr. Ülle Kell Ei esine PLL, PRA, RD, HC