Lexi

Tsarodej Herlexi

Jack russell`i terjeri vaimustus tekkis meil – nagu ilmselt paljudel teistelgi 🙂 – Jim Carrie filmi “Mask” vaadates. Russelli kutsika leidmine aga oli tõeline katsumuste rada… Soomes ei olnud kasvatajad huvitatud kutsika müümisest Eestisse, Eestis oli aga saada vaid tallikoerte järglasi kellel puuduvad tõupaberid. Lõpuks leidsime tuttava soomlase kaudu kasvataja, kellega russelli kutsika osas kokkuleppele saime! Käisime oma tulevast kutsi esmalt niisama vaatamas ja kui ta siis koju sai toodud – no nii väikest ja armast koera kui russelli kutsikas annab otsida!

Selle energiaga, mis Lexis peitub, saaks ilmselt tuumajaama käivitada :). Täiskasvanuks saades on ta õnneks õppinud olema vahel ka puhkereziimil, mis tähendab, et omanikudki saavad hinge tõmmata. Õppimisvõime on Lexil väga hea ning enamus trikke on selged peale mõnda harjutuskorda. Eks Lexi üritab mõnikord vaikselt ise omanikke treenida, kuid proovime ikka tema kavalused enne läbi näha. Väga edukalt saab aga tema energiat ning ajupotensiaali rakendada agilitys – kui ta perenaisega ühel meelel on agilityraja läbimise osas, siis võib ka tulemuse kirja saada! Lexi agility saavutused on kirjas siin.

Kodus on Lexi lemmikharrastuseks naabri kasside luuramine. Seepärast just luuramine, et tal on keelatud nende peale haukuda – kes see jõuaks terve päeva koera kilkeid kuulata! Kuna kassid on aga arusaamisel, et koer saab ainult läbi aia nendega õiendada, on nad suhteliselt ülbeks läinud ja patseerivad väga aeglaselt teiselpool meie aeda. Nii juhtubki vahel, et Lexi “libastub” ja siis kuulevad kõik tema pahameele kisa :). Kui ainult saaks, siis ta ilmselt kaevaks end aia alt läbi ja näitaks nendele kõutsidele…

Kaevamine meeldib Lexile – ilmselt teeks ta hea meelega kodus aiakujundus töid, kuid paraku on karm perenaine selle ära keelanud. Jalutuskäikudel on aga lubatud mullas tuhnida ja nii mõnigi näriline on oma pesa ilmselt seetõttu pidanud remontima :).

Ka ilus olemine on käkitegu, kuid näitustel on Lexi käinud suhteliselt vähe, sest seal on tema meelest igav. Ei saa teiste koertega rammu katsuda vaid peab hoopis paigal seisma ja perenaise käest vorsti lunima! Eesti välimiku tshempioni tiitel on käes ja hetkel on näitusekarjääris paus :). Näitustel saadud hindeid ja kirjeldusi saab lugeda siin.