31.12.2023 Aasta kokkuvõte

Mis siis juhtus aastal 2023…

Aasta alguses olime kõik põnevusega ootamas Ilze pesakonna sündi, kui tuli kurb uudis viimase esimese Lexberry – Girl Power Emma – lahkumisest. Õnneks kuu lõpus tõi Ilze ilmale kaks krapsakat kutsikat, kes omakorda tõid Lexberry`de perre tagasi esimese pesakonna ajast juba armsaks saanud Anne-Peetri pere!

Veebruarikuus tähistasime ühiselt Snow Star pesakonna 8ndat sünnipäeva jalutuskäiguga Randvere metsas. Lisaks sünnipäevalastele trallitasid metsas kutside ema Lumi ja isa Cesar.

EJRTÜ (Eesti jack russellite tõuühing) andis välja karikaid tublimatele, Lexberryd olid taaskord esirinnas, sest no mis teha, kui nii tublid ollakse 😊

Aasta näituserussell kategoorias:

Emane Juunior III KOHT Lexberry`s Winter Remix Grace

Emane Näitusekoer III KOHT Best Jack Nina Ricci

Emane Veteran I KOHT Kairojen Indika

Aasta agility russell kategoorias:

A1 I KOHT Lexberry`s Royal Four Samia ja Erkki Stüf

A2 III KOHT Lexberry`s Love Actually Ryan / Nacho ja Andre Allev

A3 I KOHT Lexberry`s Snow Star Love ja Liidia Ilves

A3 II KOHT Lexberry`s Winter Romance Isadora / Dora ja Martin Kärner

A3 III KOHT Lexberry`s Snow Star Lore ja Kadi Kivi

Lisaks said karikatega ära märgitud 2022.aastal jahikatse sooritanud russellid, kes ühtlasi said ka kinnitatud EST CH tiitli ehk on siis Eesti välimikutsempionid.

Lexberry`s Starry Sky Cuba

BJ Nina Ricci

Märtsikuus kolisid oma peredesse Ilze kutsikad ning tavapärane elurütm taastus meie kodus. Ilze kutsikatest Elza kolis Ilze oma perenaise Aimi perre ja Ezra eelmainitult Anne-Peetri juurde.

Aprillis alustasid ametliku agility karjääriga A1 klassis Cuba, Niina ja Grace! Samal võistlusel sai ülemineku A2 klassi Samia. Õnneks sai ka juba aprillist kolida agility treeningutega õueplatsile, mis peale pikka talve on nagu mullikate kevadisele karjamaale päästmine 😊 (loe: kõik trennilised on väga elevil ja rõõmsad).

Randvere metsas oli meie sünnipäevitajaid näha nii kuu alguses kui lõpus. Alustuseks Starry poisid kogu koosseisus koos peredega jalutasid ja tähistasid oma kolmandat sünnat.

Kuu teises pooles aga tähistasid pikniku ja jalutuskäiguga Randvere metsas Winter Romance pesakondlased koerte kuue aastaseks saamist, kus osalemas kuuest kutsist neli.

Mai kuus olid ettevõtlikud ema ja tütar ehk Ilze ja Grace, kes emadepäeva puhul osalesid ametlikul rallikuulekuse võistlusel! Mõlemad koerad said RK1 klassis üle 80 punkti ja Grace lausa 3.koha!

Mai kuu ettevõtmised sellega ei päädinud ning mai kuu lõpus sai Grace ülemineku agilitys A2 klassi.

Juuni kuu jätkus samas tempos – Grace ja Niina osalesid rallikuulekuse võistlustel RK1 klassis, mõlemad koerad kahel rajal võrratu tulemusega ning Grace läks koju lausa kahe teise koha medaliga.

Eesti Meistrivõistlused agilitys toimusid vahetult enne jaanipäeva Käärikul, mis on täielik agility-meka! Kõik oli super nagu ikka – ilm, seltskond, orgunn. Lisaks olid Lexberryde tulemused aasta suurvõistlustel enam kui oleks unistadagi osanud:

– XS klassis said agility rajal puhta rajaga 3.koha Ilze ja Aimi!

– XS klassis jooksid Lore ja Kadi puhtad rajad nii hüppe kui agility rajal ning said kahe raja kokkuvõttes 2.koha!

– Võistkondlikel Meistrivõistlustel XS/S klassis oli Lexberrydel välja pandud kaks võistkonda. Lexberrys 2.0 naiskonnas rabasid radadel Ilze-Aimi, Niina-Kadi ning Grace-Kristi. Hüpperadade järel oli tiim 7.kohal, agility rajal saavutati 4.koht ja kokkuvõttes samuti 4.koht! Mitte ühtegi disklahv tulemust!

– Võistkondlikel Meistrivõistlustel XS/S klassi suurema võistluskogemusega võistkonda Lexberrys 1.0 esindasid Love-Liidia, Lore-Kadi ja Dora-Martin. Hüpperajad läbisid kõik koerad puhtalt ja oldi 6.kohal, agility rajal tuli kamba peale üks viiekas, kuid sellegi poolest sai võistkond 1.koha ja kokkuvõttes oli team Lexberry`s 1.0 ESIKOHAL!!!!!

Juulis tegi Elza oma näitusedebüüdi Imaveres tulemusega  EAH ja TP Beebi. Debütante oli selles kuus veelgi – Greg alustas ametlikult agilitys A1 klassis võistlemist ja Grace sai käpa valgeks A2 klassis.

Augustikuine suursündmus oli loomulikult meie oma EJRTÜ jack russell`i terjerite erinäitus. Osalemas oli 12 Lexberry`t / isehakanud Lexberry`t. Karikaid jagus paljudele, kirkaim täht oli seekord Cuba tulemusega PI1 ja VSP (eesti keeles parim isane 1.koht ja vastassugupoole parim). Lore aga sai Veteran SERTi ja õiguse tiitlile Vet CH!

Cuba lainel saab seda kuud ka jätkata, nimelt sai ta augustikuus agilitys ülemineku A2 klassi!

Mina ise käisin üle pika pausi sel aastal Soomes võistlemas, augustikuus koos Fii ja Graceiga. Tasus käia, sest Grace sai A2 klassis kaks puhast rada supsti kirja 😊

Tähtsaid titeuudiseid ei saa ka mitte kirja panna! Meie read täienesid, kui Nachode perre sündis väike Keterlyn! Ta on juba nii agility jooksnud kui näitusel esinenud, seega kõik eeldused saada heaks koerajuhiks on emaüsast kaasa antud!

Augustikuu lõpetuseks saime rõõmustada ka teistsuguste titeuudiste üle, sest ultraheli andis Niina kutsikaootusele kinnituse!

Septembrikuine jahihooaeg sai avapaugu Jahikoerte erinäitusel, kus Ezra oli seekord Tõu Parim Kutsikas ja Elza oli Vastassugupoole Parim Kutsikas. Lisaks osalesid Grace, Ilze ja Love, kõige uhkema tulemuse noppis noor veteran Love, kes oli lausa näituse BIS 2 Veteran! Lisaks loomulikul ka Est Vet CH tiitel välja teenitud 😊.

Ja jaht jätkus ehk verejäljekatsel osales Grace ning seda äärmiselt edukalt – kohe esimesel katsel 79 punkti ja II järk! Kummardused projektijuht Aimile!

Kurbus ja rõõm käivad ikka käsikäes… Yes pidi oma haigusele alla vanduma ja lahkus septembrikuus parematele jahimaadele.

Agilityvõistlustel osalemine on nii enesestmõistetav, seega tuues välja tähtsamad hetked – septembrikuus sai Boss ülemineku A3 klassi.

Septembrikuus toimusid EJRTÜ jack russell`i terjerite agility Meistrivõistlused, kus osalemas 11 Lexberry`de tiimi koera. Meistritiitlid said koju toodud:

Noored XS – CJ&Kristi 1.koht, tiitel Noorte meister 2023

Ametlik klass XS – Dora&Kadi 1.koht, tiitel Eesti Meister 2023

Ametlik klass S – Bossi&Tiina 1.koht, tiitel Eesti Meister 2023

Uhke lõpupaugu pani septembrile Niina, kes tõi ilmale uued Lexberry`d – kolm isast ja ühe emase kutsika!

Oktoobrikuus käis Grace agilitys võistlemas Soomes ja tänu õnnestunud sooritustele, sai Graceist A3 koer!

Soomest koju tulime aga kahe koeraga – meie majja saabus esimene karmikarvaline russell, Macy 😊

Novembris pidasid sünnipäeva Kadrioru pargis Love Actually koerad, kutsutud olid nii ema Love, vanaema Lumi kui isehakanud sugulane Säde. Neljast hällilapsest kolm olid kohal ja tähistasid täiega!

Niina lapsed kolisid oma kodudesse novembri lõpus – päris uusi peresid tuli juurde kaks, tere tulemast kampa Mr Triki ja Maxi pered! Niina-Lore-Kadi perre kolis Mena ja Ilze-Elza perenaise tütre perekonda asus täiendama Mäki 😊.

Novembrikuisel Narva koertenäitusel osalesid Elza ja Grace. Elza oli esmakordselt juunior klassis ja suutis kohtunikud võluda mõlemal päeval = kaks juunior SERT`i ja kaks Tõu Parima tiitlit! Grace aga sai täiskasvanute SERT`i ning on nüüd tiitli Est CH võrra tähtsam.

Detsembris oleksid esimesed Lexberry`d saanud 17.aastasteks ja selleks puhuks kogunesime Girl Power pesakonna peredega Kadriorgu jalutama ning hiljem meie juurde pannkooke sööma. Nii tore ja südamelähedane traditsioon!

Vahetult enne jõule tähistas 14ndat sünnat Lumi, kelle karvad on küll juba pigem hõbehallid kui pruunikad, kuid kel hoogu ja tahtmist ning söögiisu on mitme koera jagu 😊.

Aasta eelviimasel päeval tegid usinamad trenni! Koerad agility, omanikud lisaks agilityle ka mao venitusi 😊. Seekordne aastalõpu trenn oli äärmiselt eriline, sest radade läbimise raames said koerajuhid nii shampuseklaasi tõstmist kui kinkide pakkimist harjutada.

Aasta viimasel päeval kogunesid aga kõige nooremad Lexberryd ühisele jalutuskäigule. Mena, Trikk ja Mäki said vanemate sugulaste saatel metsatiiru kenasti tehtud. Seekord mängutuure üles ei võetud, sest liiga palju lõvikonservi olid osad kutsid söönud, aga kenasti jalutatud said kõik ning kui külm ei oleks olnud, oleks lõpetuseks ka trallitatud.

Aitäh kõigile Lexberrydele ja Lexberrylistele järjekordse hoogu ja tegutsemist täis aasta eest! Ilma teieta oleks ikka väga kurb see maailm! Seega uue aasta sooviks on, et 2024.aasta kokkuvõtet kirjutades oleks vähemalt sama palju põnevaid, toredaid, meeleolukaid ja mis peamine, ühiseid seikasid-seiklusi meenutada!

Lõpetuseks video aasta viimasest Lexberryde agility trennist 🙂